USŁUGI

Stomatologia zachowawcza

Podstawą zdrowia zębów jest regularna profilaktyka. To o nią oraz o leczenie powstałych już ubytków opiera się stomatologia zachowawcza, mająca na celu ochronę zębów przed próchnicą oraz wdrażanie takich form leczenia, które przywracają zębom ich naturalne właściwości.Realizując najwyższe standardy oraz dbając o to, by nasi Pacjenci opuszczali gabinet ze zdrowymi zębami i uśmiechem na ustach, wszelkie zabiegi stomatologiczne wykonujemy na życzenie Pacjenta w znieczuleniu tradycyjnym, a więc podawanym z pomocą strzykawki lub komputerowym The Wand.

Znieczulenie komputerowe eliminuje ból w czasie zabiegu, pozwalając jednocześnie zapomnieć o kłuciu przy jego podawaniu. W tym przypadku niwelowany jest także dyskomfort poznieczuleniowy, zgłaszany przez niektórych pacjentów znieczulanych tradycyjnie. Znieczulenie The Wand jest całkowicie bezbolesne, a więc polecamy je zwłaszcza dzieciom i szczególnie wrażliwym na ból dorosłym.Nowoczesna stomatologia zachowawcza w naszych gabinetach obejmuje m.in.:Leczenie próchnicy – zmienione chorobowo tkanki zębowe wymagają odpowiedniego zaopatrzenia stomatologicznego, a więc usunięcia i wypełnienia ubytku tzw. plombą, czyli różnego rodzaju substancjami światłoutwardzalnymi. Używane przez nas plomby stwarzają dla leczonego zęba zupełnie nowe możliwości, dzięki którym ma on szansę prawidłowego funkcjonowania przez wiele lat. Wypełnienie zęba nie tylko wzmacnia jego strukturę i niweluje ból, który wiązał się z próchnicą, ale także zabezpiecza przed rozwojem choroby i rozprzestrzenianiem się bakterii.


Rekonstrukcja i odbudowa zębów – nie tylko zmiany chorobowe powodują, że zęby łamią się, kruszą i źle wyglądają. W sytuacji, kiedy próchnica w znacznym stopniu uszkodziła ząb, a także wtedy, gdy ząb został uszkodzony mechanicznie, nowoczesna stomatologia zachowawcza pozwala nam zaproponować Pacjentom rekonstrukcję zęba lub jego odbudowę. Ma to znaczenie nie tylko w kontekście estetyki, ale także zdrowia. Prawidłowo zaopatrzony i zrekonstruowany ząb staje się bowiem mocniejszy i bardziej odporny na próchnicę, zmniejsza się tym samym ryzyko całkowitej jego utraty.Wypełnienia kompozytowe – zwane popularnie „białymi plombami”. Są estetycznym i bezpiecznym sposobem wypełnienia ubytków, będących następstwem próchnicy oraz innych drobnych deficytów. Używane w naszych gabinetach wypełnienia kompozytowe to substancje trwałe i bezpieczne, wyłącznie najwyższej jakości. Ich światłoutwardzalność pozwala Pacjentowi normalnie jeść i pić właściwie zaraz po wyjściu z gabinetu, nie powodując szkody dla zęba i wypełnienia.


Lista zabiegów stomatologii zachowawczej
Kontakt
Kotuli 9
35-122 Rzeszów
Mapa dojazdu
Leska 1
35-505 Rzeszów
Mapa dojazdu
Usługi
Oferujemy kompleksowe i profesjonalne leczenie w miłej, bezstresowej atmosferze. Służymy Państwu rzetelną wiedzą ciągle podnosząc nasze kwalifikacje zawodowe poprzez liczne szkolenia i kursy poparte wieloletnią praktyką.
Zostając naszym Pacjentem będziesz mile zaskoczony jak spokojnie, z uśmiechem i bez bólu mogą wyglądać wizyty u dentysty.
Sprawimy, że Twoje zęby będą piękne i zdrowe.
Unia Europejska