USŁUGI

Endodoncja pod mikroskopem

Głębokie ubytki, zaawansowana próchnica, martwica w obrębie miazgi zęba, a także stany po różnego typu zwichnięciach czy złamaniach zębów to tylko niektóre ze wskazań do leczenia endodontycznego. Nowoczesna endodoncja opiera się przede wszystkim o ogólnie znane leczenie kanałowe, choć dziś już niewiele ma ono wspólnego z dawnymi wspomnieniami i praktykami.


Wykorzystując osiągnięcia nauki w dziedzinie medycyny, oferujemy naszym Pacjentom specjalistyczne leczenie endodontyczne przy użyciu mikroskopu, który precyzyjnie kontroluje przebieg leczenia i jego efekty oraz z wykorzystaniem zdjęć RTG, stanowiących podstawę diagnostyki radiologicznej. W pełni korzystając z tych nowoczesnych możliwości dzisiejszej endodoncji, jesteśmy w stanie zaproponować naszym Pacjentom skuteczne leczenie zębów potencjalnie kwalifikujących się do usunięcia.


Leczenie kanałowe zębów z użyciem mikroskopu pozwala nam z ogromną dokładnością ocenić ich wnętrze, dzięki czemu znane nam są nie tylko kształty i długości kanałów, ale także ewentualne problemy i zmiany w obrębie miazgi. W efekcie leczymy precyzyjniej, a więc skuteczniej. W leczeniu stanów zapalnych miazgi zęba używamy specjalistycznych narzędzi do mechanicznego opracowania kanałów, z pomocą których oczyszczamy ich wnętrze ze zmienionej chorobowo miazgi, by następnie przestrzenie te wypełnić odpowiednim do leczenia endodontycznego preparatem.


W naszej ofercie znaleźć można ponadto takie zabiegi z zakresu endodoncji, jak:


Leczenie martwicy i zgorzeli miazgi zęba – nieleczony stan zapalny miazgi zęba skutkuje powstaniem martwicy w jej obrębie, a gdy dochodzi do jej bakteryjnego zakażenia, mówimy o powstawaniu zgorzeli. W przebiegu leczenia martwicy i zgorzeli usuwamy martwe tkanki, precyzyjnie dezynfekujemy ząb, by wyeliminować bakterie odpowiedzialne za powstałe zakażenie oraz wypełniamy kanały.


Leczenie zapalenia tkanek okołowierzchołkowych – taki stan jest zazwyczaj implikacją zaniedbań w leczeniu zapalenia miazgi oraz jej martwicy. Spowodowany namnażaniem się chorobotwórczych bakterii, nieleczony prowadzi do poważnych powikłań, ze śmiercią włącznie. U Pacjentów z tego rodzaju stanem zapalnym przeprowadzamy dopasowane do wymagań choroby leczenie endodontyczne, dzięki któremu ząb zostaje oczyszczony i zabezpieczony, zdezynfekowany i wypełniony.


Powtórne leczenie kanałowe – zazwyczaj leczenie kanałowe eliminuje zupełnie i na stałe jakiekolwiek problemy chorobowe zęba. Może się jednak zdarzyć, że w wyniku komplikacji pozabiegowych lub nieprecyzyjnego leczenia (zwłaszcza starego typu, bez mikroskopowej oceny wnętrza zęba) konieczne jest jego powtórzenie. Przeprowadzając powtórne leczenie kanałowe zmniejszamy ryzyko całkowitej utraty zęba, niwelujemy ból i dyskomfort oraz eliminujemy problem, przez który ponowne leczenie jest konieczne.


Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych oraz wkładów korzeniowo – koronowych – powikłaniem nieprawidłowego leczenia kanałowego (lub leczenia bez asysty specjalistycznego mikroskopu) bywa czasem fakt, że w pozornie oczyszczonych, a następnie wypełnionych zębach pozostają ułamane fragmenty narzędzi lub tzw. sztyftów, czyli wkładów korzeniowo – koronowych. Ogromne możliwości, jakimi dysponujemy, pozwalają nam interweniować w takich sytuacjach, wdrażając leczenie, mające na celu usunięcie tkwiących w zębie ciał obcych, a następnie przeprowadzenie ponownego leczenia kanałowego.

Lista zabiegów endodontycznych (leczenie kanałowe)
Kontakt
Kotuli 9
35-122 Rzeszów
Mapa dojazdu
Leska 1
35-505 Rzeszów
Mapa dojazdu
Usługi
Oferujemy kompleksowe i profesjonalne leczenie w miłej, bezstresowej atmosferze. Służymy Państwu rzetelną wiedzą ciągle podnosząc nasze kwalifikacje zawodowe poprzez liczne szkolenia i kursy poparte wieloletnią praktyką.
Zostając naszym Pacjentem będziesz mile zaskoczony jak spokojnie, z uśmiechem i bez bólu mogą wyglądać wizyty u dentysty.
Sprawimy, że Twoje zęby będą piękne i zdrowe.
Unia Europejska