USŁUGI

Profilaktyka

Troszcząc się o dobrą kondycję i zdrowie zębów zdecydowanie nie można ograniczać się wyłącznie do domowych, codziennych zabiegów higienicznych. Są, rzecz jasna, niezbędne, jednak bez wsparcia, jakie dać im może jedynie skuteczna profilaktyka, niewystarczające. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają na bieżące monitorowanie stanu zębów i przyzębia, dzięki czemu wszelkie chorobowe zmiany wychwytywane są w fazie początkowej. Ta zaś charakteryzuje się znacznie bogatszymi i skuteczniejszymi możliwościami leczenia, które samo w sobie z reguły bywa też mniej skomplikowane niż wtedy, kiedy choroba jest już w pełni zaawansowana. Profilaktyka stomatologiczna pozwala nam w taki sposób zadbać o uśmiechy naszych Pacjentów, by były one nie tylko piękne, ale także zdrowe, zęby zaś – mocne i bardziej odporne na próchnicę czy inne choroby.


W ramach zabiegów i procedur profilaktycznych w naszych gabinetach oferujemy Pacjentom m.in.:


Piaskowanie – czyli usunięcie osadu nazębnego. Jest to prosty, a jednocześnie niezwykle istotny profilaktycznie zabieg, wykonywany przy użyciu specjalistycznego narzędzia, zwanego piaskarką. Zabieg eliminuje osad (będący efektem ograniczonych domowych możliwości precyzyjnego i dokładnego czyszczenia zębów, palenia tytoniu, a także spożywania takich produktów, jak choćby herbata czy kawa), dzięki czemu zębom przywracany jest estetyczny wygląd, one same natomiast stają się mniej podatne na zachorowanie czy powstawanie ubytków.


Scaling – czyli zabieg usuwający kamień nazębny. Tworzenie się kamienia spowodowane jest niedostateczną dbałością o usunięcie osadu. Odkładający się na zębach i nieoczyszczony osad z czasem twardnieje, tworząc kamień. Ten zaś, nie tylko mało estetycznie wygląda, ale stanowi też zagrożenie dla zdrowia pokrytych nim zębów i otaczającego je przyzębia. Usuwając kamień, przywracamy naszym Pacjentom piękny wygląd zębów, a przy tym chronimy je przed poważnymi chorobami.


Lakierowanie zębów – tak zwana fluoryzacja – zabieg profilaktyczny, zabezpieczający i wzmacniający oczyszczone i wyleczone zęby. Polega na dokładnym pokryciu zębów (bez osadu czy kamienia nazębnego, bez próchnicy, ubytków itp.) preparatem zawierającym fluor w dużym stężeniu (lakierem fluorkowym). Lakierowanie zębów w istotny sposób wpływa na wzmocnienie szkliwa, będącego podstawową barierą dla bakterii, a więc znacząco zmniejsza podatność na próchnicę i inne choroby.

Kontakt
Kotuli 9
35-122 Rzeszów
Mapa dojazdu
Leska 1
35-505 Rzeszów
Mapa dojazdu
Usługi
Oferujemy kompleksowe i profesjonalne leczenie w miłej, bezstresowej atmosferze. Służymy Państwu rzetelną wiedzą ciągle podnosząc nasze kwalifikacje zawodowe poprzez liczne szkolenia i kursy poparte wieloletnią praktyką.
Zostając naszym Pacjentem będziesz mile zaskoczony jak spokojnie, z uśmiechem i bez bólu mogą wyglądać wizyty u dentysty.
Sprawimy, że Twoje zęby będą piękne i zdrowe.
Unia Europejska