USŁUGI

Protetyka

Zdrowe, kompletne uzębienie jest ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki nieskrępowanego żadnymi ograniczeniami uśmiechu. Wszelkie braki zębowe wpływają bowiem w równej mierze na wygląd, jak i zaburzenia mechanizmu prawidłowego żucia, co w konsekwencji odbija się niekorzystnie na zdrowiu nie tylko szczęki czy jamy ustnej, ale i całego organizmu. Nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się, a więc stwarzająca całkiem nowe możliwości protetyka pozwala skutecznie przeciwdziałać wspomnianym niekorzystnym konsekwencjom, przywracając uśmiechowi pełnię blasku, zębom zaś prawidłową, maksymalnie zbliżoną do naturalnej funkcjonalność. Wykonywane w naszych gabinetach protezy to indywidualnie dopasowane do konkretnych, jednostkowych potrzeb Pacjenta uzupełnienia zarówno pojedynczych braków zębowych, jak i skomplikowane konstrukcje, odtwarzające kilka zębów lub całe szczęki. To dzięki nim nasi Pacjenci, którzy utracili zęby w wyniku choroby, wypadku czy innych zdarzeń, cieszyć mogą się na powrót pięknym, zdrowym uśmiechem, niezachwianą pewnością siebie, dźwięczną, wyraźną wymową i wieloma innymi aspektami, które bez protetycznych rozwiązań byłyby mocno zaburzone lub całkowicie niedostępne.


W naszej protetycznej ofercie znalazły się m.in.:


Mosty porcelanowe na podbudowie metalowej – najbardziej znane, a więc i najczęściej stosowane rozwiązania protetyczne, które na stałe mocujemy do filarów zębowych. Korony protetyczne, z których zbudowane są mosty porcelanowe zostają osadzone wedle możliwości - na zniszczonych zębach Pacjenta, na samych korzeniach tychże zębów lub implantach. Podbudowa metalowa, wykonana ze stopów niklu i kobaltu zapewnia optymalną trwałość mostu i wytrzymałość kompletnej konstrukcji protetycznej.


Ponadto, wykonywane w sytuacjach, gdy jakość i ilość zdrowych zębów Pacjenta wyklucza się z możliwością stworzenia stałego uzupełnienia protetycznego - protezy ruchome:


Akrylowe – wykonane z imitującej plastik, akrylowej żywicy, częściowe lub całkowite protezy, należące do najbardziej popularnych i najpowszechniej występujących protez ruchomych. Znakomicie poddają się kształtowaniu, dzięki czemu proponując Pacjentom protezy akrylowe, jesteśmy w stanie zaproponować wygląd, jakim cieszyli się przed utratą zębów (ten sam kształt, rozmiar czy barwę).


Elastyczne – lekkie, acetalowe, pozbawione metalowej konstrukcji protezy, których wykonanie zalecamy przede wszystkim alergikom oraz tym Pacjentom, którzy wykluczają możliwość umocowania w jamie ustnej jakichkolwiek metali. Imponujące możliwości dopasowania elastycznych protez do naturalnego uzębienia sprawia, że są one niemal nie do odróżnienia, co znacząco wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale i dobre samopoczucie Pacjenta.


Szkieletowe –komfortowe, metalowo-akrylowe protezy, dedykowane Pacjentom, którzy wymagają jedynie częściowego odtworzenia utraconych zębów. Konstrukcja szkieletowej protezy odlewana jest całościowo tak, by wzorowo odzwierciedlała podłoże jamy ustnej Pacjenta. Sprężyste, metalowe klamry, jakimi mocowane są protezy szkieletowe sprawiają, że proteza stabilnie trzyma się zębów i nie spada w czasie jedzenia, śmiania się itp.

Lista zabiegów protetycznych
Kontakt
Kotuli 9
35-122 Rzeszów
Mapa dojazdu
Leska 1
35-505 Rzeszów
Mapa dojazdu
Usługi
Oferujemy kompleksowe i profesjonalne leczenie w miłej, bezstresowej atmosferze. Służymy Państwu rzetelną wiedzą ciągle podnosząc nasze kwalifikacje zawodowe poprzez liczne szkolenia i kursy poparte wieloletnią praktyką.
Zostając naszym Pacjentem będziesz mile zaskoczony jak spokojnie, z uśmiechem i bez bólu mogą wyglądać wizyty u dentysty.
Sprawimy, że Twoje zęby będą piękne i zdrowe.
Unia Europejska