Zostając naszym Pacjentem będziesz mile zaskoczony jak spokojnie, z uśmiechem i bez bólu mogą wyglądać wizyty u dentysty.
Sprawimy, że Twoje zęby będą piękne i zdrowe.
Choć zwykła kojarzyć się przede wszystkim z paradontozą, periodontologia jest tak naprawdę dziedziną stomatologii, zajmującą się nie tylko nią, ale także innymi chorobami dziąseł, chorobami zębów, śluzówki jamy ustnej oraz przyzębia. Kluczową dla skuteczności periodontologicznych zabiegów jest oczywiście profilaktyka, dzięki której zdecydowanie łatwiej o efekty leczenia, które utrzymują się długotrwale. Profilaktyka to wbrew pozorom nie tylko tak zwana prewencja, to także budowanie świadomości, dzięki której Pacjent wie, że nie należy bagatelizować nawet drobnych, pozornie błahych objawów stanu chorobowego, takich jak choćby krwawienie z dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust czy wrażliwość zębów na zmiany temperatur.
Nieleczone patologie w obrębie zwłaszcza dziąseł prowadzić mogą do poważnych chorób kości otaczających zęby, zakażeń oraz utraty zębów.
Zabiegi periodontologiczne wykonywane w naszych gabinetach mają na celu zupełne wyeliminowanie wszystkich, nawet drobnych stanów zapalnych i innych nieprawidłowości oraz przywrócenie fizjologicznej budowy i struktury tkankom zniszczonym w wyniku przebytych chorób zębów oraz przyzębia.
Leczenie periodontologiczne składa się z trzech głównych etapów:
Wstępem, pozornie banalnym, jednak w gruncie rzeczy stanowiącym podstawę dla skuteczności leczenia jest higienizacja – stanowiąca fazę przygotowującą. Higienizacja ma na celu edukację pacjenta w zakresie właściwej higieny jamy ustnej i zmotywowanie go do regularności zabiegów higienicznych. W ramach tego etapu leczona jest także próchnica, a w przypadku zaistnienia takiej konieczności – wdrażane leczenie endodontyczne (kanałowe), wypełniane są ubytki, korygowane nieszczelności wypełnień czy wady zgryzu, przeprowadzany jest scaling, piaskowanie i fluoryzacja.
Kolejny etap jest uzupełnieniem wstępnego leczenia o często niezbędne zabiegi chirurgiczne oraz końcowe leczenie protetyczne.
Trzeci etap to tzw. periodontologia podtrzymująca, obejmująca wzorową profilaktykę pozabiegową, mającą na celu zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby oraz bieżące kontrolowanie stanu zębów i przyzębia.
W ramach stomatologii periodontologicznej w naszych gabinetach wykonujemy ponadto:
Kiretaż zamknięty – zabieg, mający na celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z kieszonek dziąsłowych, które stają się głębsze na skutek rozwoju paradontozy. Kiretaż zamknięty przeprowadzamy wówczas, gdy zmieniona chorobowo kieszonka nie wymaga nacinania i odsłaniania korzenia (ma do
Kiretaż otwarty – pozwala nam oczyścić kieszonki dziąsłowe z mieszaniny kamienia nazębnego oraz ziarniny znajdującej się na korzeniu zęba, poprzez nacięcie lub odchylenie dziąsła. Kiretaż otwarty niezbędny jest w sytuacjach, kiedy kieszonki są zbyt głębokie (choroba zbyt zaawansowana), by skutecznie oczyścić je metodą kiretażu zamkniętego.
Szynowanie rozchwianych zębów – chorobowe zmiany w przyzębiu prowadzą do utraty stabilności zębów, czyli tak zwanego rozchwiania. Szynowanie jest zwieńczeniem leczenia periodontologicznego i ma na celu maksymalne wydłużenie żywotności zęba, wzmocnienie go i ochronę przed zbyt szybką koniecznością usunięcia. Stosowane przez nas szyny z włókien szklanych stabilizują zęby w sposób bezpieczny i skuteczny, zapobiegają ich dalszemu obluzowywaniu się, utrzymując w pożądanej, nieruchomej pozycji.