Zostając naszym Pacjentem będziesz mile zaskoczony jak spokojnie, z uśmiechem i bez bólu mogą wyglądać wizyty u dentysty.
Sprawimy, że Twoje zęby będą piękne i zdrowe.
Choć specjalistyczne mikroskopy od lat wykorzystywane są w różnego typu badaniach i procesach naukowych, wykorzystanie ich w leczeniu stomatologicznym jest stosunkowo nową procedurą. Mikroskop do leczenia endodontycznego (kanałowego) jest niezwykle precyzyjnym, nowoczesnym urządzeniem, które sprawia, że leczenie takie staje się skuteczniejsze i bezpieczniejsze, a przy tym o wiele prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dotychczasowa niemożność posiłkowania się specjalistycznym mikroskopem wiązała się bezpośrednio z ryzykiem powikłań pozabiegowych (jak choćby pozostawienie w leczonym kanałowo zębie ułamanych i niezauważonych fragmentów narzędzi kanałowych, niepełne oczyszczenie i wypełnienie kanałów czy też pominięcie kanałów dodatkowych) lub koniecznością całkowitego usunięcia chorego zęba. Praca z mikroskopem do leczenia endodontycznego pozwala na uzyskanie optymalnych efektów leczenia, będących implikacją uzyskania dostępu do tych części zęba, do których do tej pory dostęp był ograniczony lub nie było go wcale. Leczenie w asyście mikroskopu daje stomatologowi pełny obraz sytuacji nawet w bardzo małym polu zabiegowym. Ogromne powiększenie uzyskiwane dzięki mikroskopowi pozwala m.in. odnaleźć i ocenić wszystkie kanały zęba (także te dodatkowe, o istnieniu których ani lekarz, ani Pacjent wcześniej nie mieli pojęcia), dokładnie i skutecznie je opracować, a następnie szczelnie wypełnić. Powodzenie leczenia endodontycznego i wyeliminowanie ryzyka powikłań po nim zależy przede wszystkim od dokładności i precyzji wykonywanych zabiegów, te zaś bez informacji uzyskanych na podstawie mikroskopowego obrazowania wnętrza zęba nie mają szansy stać się w pełni precyzyjne i dokładne.
Mikroskop do leczenia endodontycznego wykorzystywany jest w czasie takich zabiegów, jak np. leczenie chorób miazgi zęba, leczenie kanałowe zębów o nietypowych (np. zakrzywionych, wąskich) kanałach, leczenie martwicy i zgorzeli, usuwanie z leczonego wcześniej kanałowo zęba złamanych narzędzi i wkładów koronowo - korzeniowych, zaopatrywanie perforacji ścian zęba, usuwanie zębiniaków czy udrażnianie kanałów zębowych.